Season of Storms

4.0 avg 76434 votes 4366 reviews 64893 want to read

About this book

Oto nowy Sapkowski i nowy wiedźmin. Mistrz polskiej fantastyki znowu zaskakuje. "Sezon burz” nie opowiada bowiem o młodzieńczych latach białowłosego zabójcy potworów ani o jego losach po śmierci/nieśmierci kończącej ostatni tom sagi. "Nigdy nie mów nigdy!” W powieści pojawiają się osoby doskonale czytelnikom znane, jak wierny druh Geralta – bard i poeta Jaskier – oraz jego ukochana, zwodnicza czarodziejka Yennefer, ale na scenę wkraczają też dosłownie i w przenośni postaci z zupełnie innych bajek. Ludzie, nieludzie i magiczną sztuką wyhodowane bestie. Opowieść zaczyna się wedle reguł gatunku: od trzęsienia ziemi, a potem napięcie rośnie. Wiedźmin stacza morderczą walkę z drapieżnikiem, który żyje tylko po to, żeby zabijać, wdaje się w bójkę z rosłymi, niezbyt sympatycznymi strażniczkami miejskimi, staje przed sądem, traci swe słynne miecze i przeżywa burzliwy romans z rudowłosą pięknością, zwaną Koral. A w tle toczą się królewskie i czarodziejskie intrygi. Pobrzmiewają pioruny i szaleją burze. I tak przez 404 strony porywającej lektury. "Wiedźmin. Sezon Burz" to w wiedźmińskiej historii rzecz osobna, nie prapoczątek i nie kontynuacja. Jak pisze autor: Opowieść trwa. Historia nie kończy się nigdy…

4.0 ★★★★☆ average of 3 sources · 76434 votes
Open Library 4.0 22
Goodreads 4.0 76434
1★2★3★4★5★

4,366 reviews · 64,893 want to read · 5,343 reading now

Apple Books 4.5 701

Reader Profile

Enjoyment80Difficulty60Influence59Popularity63Classic13
Dark Warm

4.0/5 · 76434 readers · 414 pages · ≈ 7 h 40 m · Moderate

How long does it take to read Season of Storms?

About ≈ 7 h 40 m — 414 pages, assuming roughly 250 words per page at 225 words per minute.Typical novel≈ 5 h 56 mSeason of Storms~7 h 40 m

How many pages is Season of Storms?

414 pages in its most-read edition.Typical novel320Season of Storms414

What genre is Season of Storms?

It sits on the Fairy Tales, Fantasy, Fiction shelves.

Is Season of Storms in the public domain?

No — it is still under copyright.

Who wrote Season of Storms?

Andrzej Sapkowski.

Season of Storms ★ 4.0 · 3 sources Check price →